Wykorzystanie tabletek solnych na myjniach samochodowych
Wysoka jakość funkcjonowania myjni samochodowej jest w dużej mierze uzależniona od stosowanych preparatów, ale także wody. Zwykła woda zazwyczaj jest zbyt twarda, by była skuteczna w czyszczeniu aut, dlatego jest ona zmiękczana. To jednak niejedyny powód, dla którego myjnie samochodowe stosują tabletki solne, które wspomagają zmiękczanie wody.
Po co myjniom samochodowym stacje uzdatniania wody?
Wybierając się na myjnię samochodową oczekujemy, że auto będzie czyste i lśniące. Trudno byłoby uzyskać taki efekt, bez zastosowania specjalnych środków chemicznych i wysokiej jakości wody. Twarda woda zostawia na karoserii zacieki i osady, widoczne szczególnie na ciemnym lakierze. To jednak niejedyny powód, dla którego myjnie samochodowe są wyposażone w stacje uzdatniania wody. W miękkiej, oczyszczonej wodzie środki chemiczne znacznie lepiej się rozprowadzają, co pozwala na ich skuteczniejsze działanie, ale także optymalne zużywanie. To korzyść dla wszystkich – dla właścicieli myjni, gdyż pozwala zaoszczędzić pieniądze, dla użytkowników myjni, ze względu na maksymalną skuteczność i dla środowiska, bo mniej chemii jest wprowadzanej do obiegu. Nie bez znaczenia dla właściwości eksploatacyjnych myjni samochodowych jest też możliwość wydłużenia trwałości sprzętu, dzięki nieosadzaniu się na nim i wewnątrz niego kamienia i osadów. To sprawia, że urządzenia rzadziej wymagają napraw i wymiany.
Czy rodzaj tabletek solnych w stacjach uzdatniania ma znacznie?
Stacja uzdatniania wody, także ta, zamontowana w myjni samochodowej, wymaga regularnego stosowania tabletek solnych. Tabletki same w sobie nie zmiękczają wody, jednak są konieczne do regeneracji złoża wewnątrz urządzenia. Złoże, które nie będzie regularnie poddawane działaniu solanki, będzie stawało się niewydajne, aż przestanie całkowicie spełniać swoje zadanie. Tabletki solne są więc koniecznością. Czy jednak ma znacznie rodzaj wybieranych tabletek? Oczywiście! Najlepsze tabletki solne rozpuszczają się w równomierny sposób, nie tworząc osadów ani skorup solnych. Z takich tabletek powstaje czysta, niezanieczyszczona mechanicznie solanka, która jest konieczna do działania stacji uzdatniania wody.
Odwrócona osmoza
Myjniom samochodowym nie zawsze wystarcza działanie urządzeń do zmiękczania wody, gdyż bywa, że woda nawet po takiej filtracji pozostawia biały nalot. Problem ten rozwiązuje proces odwróconej osmozy, który niweluje z wody wszelkie zanieczyszczenia, mogące powodować nalot. Tak oczyszczona woda ma parametry zbliżone do wody zdeminaralizowanej i nie powoduje nacieków i nalotów, nawet jeśli nie zostanie wytarta, a wyschnie w sposób naturalny. Jest to szczególnie istotne na najpopularniejszych myjniach bezdotykowych, na których rzadko klienci sami wycierają swoje samochody. Zastosowanie tak czystej wody pozwala na osiągnięcie maksymalnych efektów.
Wszystkie komentarze